Zapečené pšeno s tekvicou a kyslou kapustou

Kombináciu sladkej tekvice a kyslej kapusty som už spomínala v tomto článku. Zaslúži si však podľa mňa viac pozornosti. Obe suroviny prichádzajú do sezóny približne v rovnakom čase. Je to trochu zvláštna a netypická kombinácia, ale sľubujem, že to naozaj funguje a chutí to výborne.

Parmezán, ktorý v recepte figuruje, je síce „drahšia“ surovina, možno by sa zdalo, že nie tak úplne v duchu tohoto blogu, ale opak je pravdou. Vyzreté syry, sušené mäsá, exotické korenia… tieto obvykle drahšie suroviny majú takú výraznú chuť, že stačí pridať iba málo a jedlo to hneď povýši na ďalší level.

Cena 1 porcie: 0,60€
Na 8 porcií potrebujeme:
– 400g pšena
– 1 hokkaido tekvicu
– 400g kyslej kapusty
– 2 väčšie cibule
– 100g parmezánu
– 2 hrste vlašských orechov
– lyžica oleja)
– soľ, čierne korenie

dsc_0525

1.) Pšeno sparíme vriacou vodou, ktorú zlejeme – kvôli odstráneniu horkosti. Následne uvaríme podľa návodu (teda zalejeme vodou asi 2cm nad pšeno a varíme cca 20 minút)
2.) V panvici zatiaľ rozohrejeme lyžičku oleja. Cibuľu nakrájame na prúžky a necháme v panvici zosklovatieť. Hokkaido nakrájame na kocky. Šupku nemusíme odstraňovať, je perfektne jedlá a práve tá obsahuje najviac vitamínov (najmä betakaroténov). Tekvicu pridáme k cibuli a smažíme, kým nie je polomäkká.
3.) Uvarené pšeno dôkladne zmiešame s kyslou kapustou, osmaženou cibuľou a tekvicou, orechami a nastrúhaným parmezánom (trochu parmezánu si môžme nechať na posypanie), soľou a čiernym korením. Nasypeme do zapekacej misy.
4.) Dáme piecť na 180°C a asi 40 minút.

dsc_0529

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *