Tvarohové nanuky

Zas a znova jeden recept-nerecept. Skôr spôsob ako využiť zvyšky tvarohu a sezónne ovocie. Veď mať v mrazáku pripravené chutné domáce nanuky určite nikdy nie je na škodu 🙂

Cena 1 nanuku (100ml): 0,40€
Na 5 nanukov potrebujeme:
– 250g tvarohu
– 250g kyslej smotany
– 100g jahôd (alebo iného ovocia, prípadne jahody + rebarboru)
– bazový sirup/med
– drevené paličky na nanuky
– dózu (aspoň 500ml)


1.) Tvaroh rozmiešame so smotanou a dochutíme bazovým sirupom, alebo osladíme medom. Zmes nalejeme do dózy, ktorá by mala byť skôr vysoká a hlbšia, ako plytká a široká.
2.) Ovocie rozmixujeme, môžme ho tiež dosladiť medom. Nalejeme ho navrch tvarohovo-smotanovej zmesi a lyžičkou opatrne premiešame tak, aby sa v tvarohovej časti vytvorili farebné vzory. Spodok môže zostať biely, naopak vrch čo najviac ovocný (alebo si to totálne rozmiešame celé, prípadne pridáme kúsky nakrájaného ovocia… ja som len experimentovala s tým, ako bude vyzerať takýto mozaikový nanuk po rozrezaní)
3.) Do zmesi napicháme paličky od nanukov (áno, zrecyklovala som použité oslintané paličky z kúpených nanukov – samozrejme som ich predtým umyla – ale tieto paličky sa dajú aj kúpiť) v dostatočne veľkých rozostupoch.
4.) Vložíme do mrazáku na aspoň 6 hodín (podľa toho v akej veľkej dóze zmes máme, moja mala 500ml). Čím väčšia dóza, tým je samozrejme čas potrebný na zamrznutie dlhší.
5.) Keď máme nanuky zamrznuté, opatrne na dózu zvonka púšťame horúcu vodu a vyberieme ju. Horúcim ostrým nožom potom nakrájame jednotlivé nanuky a môžme podávať. Buď také samé o sebe ako sú, alebo ich môžme namočiť do horúcej čokolády a vrátiť ešte na chvíľu do mrazničky stuhnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *