Tortily s pečenou brokolicou a chilli medovým dresingom

Cena 1 tortily: 0,03€
Na 24 tortíl potrebujeme:
– 500g múky (špaldovej)
– 3 lyžice bravčovej masti
– 300 dcl vody
– lyžička soli
– 1 prášok do pečiva

V mise zmiešame múku, soľ a kypriaci prášok a pridáme bravčovú masť. Rukami zapracujeme do múky tak, aby nám vznikla sypká zmes. Prilejeme vodu a vypracujeme ľahko lepivé, pružné cesto. To rozdelíme na 24 častí. Na pomúčenej doske potom z každej časti vyvaľkáme tenučkú placku. Na rozpálenej panvici (ale naozaj naozaj veľmi rozpálenej) tortily nasucho opečieme – cca 10 sekúnd z jednej strany, 8 sekúnd z druhej. Ukladáme ich pod utierku, alebo tanier zakryjeme celofánom/mikroténovým vreckom aby nevychladli a zostali ohybné.

Tortily plníme čímkoľvek chceme. Ja som zvolila kombináciu brokolica – vajíčko – cibuľa – medový chilli dresing. Takto plnené tortily pripravíme nasledovne:

Cena 1 tortily: 0,55€
Na 6 tortíl potrebujeme:
– 500g brokolice
– 6 vajec
– hlávku ľadového (alebo iného) šalátu
– 1 cibuľu (červenú)
– 300ml bieleho jogurtu (alebo kyslej smotany)
– 2 lyžičky medu
– 2 lyžičky horčice
– chilli podľa chuti
– 2 lyžice oleja
– lyžička čierneho korenia
– lyžička červenej papriky
– soľ

1.) Brokolicu rozoberieme na ružičky, zmiešame s olejom, korením, paprikou a soľou a rozprestrieme na plech/pekáč tak, aby sa jednotlivé kúsky neprekrývali. Pečieme pri teplote 200°C 20 minút.
2.) Zatiaľ dáme variť vajíčka a pripravíme dresing – jogurt zmiešame s horčicou, medom, soľou a chilli (podľa chuti, ja som pridala samozrejme veľa).
3.) Na tortily poukladáme šalát, vajíčko, brokolicu, cibuľu a prelejeme dresingom. Tým môžme tortily potrieť aj pred uložením všetkých ostatných ingrediencií.

Nenaplnené tortily môzme zamraziť, buď už po upečení, alebo ešte ako surové cesto.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *