Špenátová ryža s mandľami

V duchu vyprázdňovania mrazáku a spotrebovávania zvyškov sa nesie aj dnešný recept. Špenát dodá obyčajnej ryži farbu a vitamíny, mandle zasa zdravé tuky, vitamín E, magnézium a tiež wau faktor a chrumkavosť.

Opäť je to jednoduchý a (ak máte vopred uvarenú ryžu, napríklad ako zostatok z predošlého obeda) rýchly recept, vhodný nie len ako príloha k mäsu, ale napríklad aj ako netradičné slané raňajky, ako som si toto jedlo dopriala ja (a špenát plus vajíčka, to je snáď nesmrteľná kombinácia).

Cena 1 porcie: 0,58€
Na 5 porcií potrebujeme:
– 1 cibuľu
– 500g mrazeného špenátu (listy)
– 2 strúčiky cesnaku
– 1/2 kila ryže
– 100g mandlí
– lyžicu oleja
– lyžicu masla
– soľ a čierne korenie na dochutenie

1. Uvaríme ryžu.
2. Vo väčšom hrnci rozpálime olej a rozpustíme maslo a pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu. Restujeme kým nezosklovatie, následne pridáme nadrobno nakrájaný cesnak a špenát. Keď sa špenát zahreje a roztopí, dôkladne vmiešame uvarenú ryžu.
3. Na panvici zatiaľ nasucho orestujeme jemne osolené mandle (ak máme celé mandle, posekáme ich na menšie kúsky) – asi 10 minút kým nezozlatnú a nezačnú voniať.
4. Do špenátovej ryže vmiešame pražené mandle, osolíme a ochutíme čiernym korením podľa chuti.

Podávame – ako som už spomínala – ako prílohu k mäsu, alebo s vajíčkom (alebo vyjedáme z hrnca len tak, ako je). Dobrú chuť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *