Reďkovková polievka

Som človek, ktorému je ľúto vyhadzovať jedlo a všetko sa snaží zužitkovať na maximum. A tak sa stalo, že si do mojej kuchyne našiel recept na reďkovkovú polievku, ktorú varím takmer každý rok na jar. Je to preto, že okrem samotných reďkoviek využíva aj reďkovkové listy, ktoré dodajú polievke sviežu zelenú farbu a takmer špenátovú chuť. Mám dobrý pocit, keď zeleninu spotrebujem na 100%, o to viac, že recept je to ľahký, jednoduchý, zdravý, rýchly a potrebujem iba pár ingrediencií.

(Rozhodne je lepšie používať reďkovkové listy z vlastnej záhrady alebo od zdroja, kde nehrozí, že boli striekané rôznymi chemikáliami. Ale tak je to koniec-koncov pri všetkom).

polievka2
Cena jednej porcie – 4,90 Kč
Na 5 porcií potrebujeme:
– 2 zväzky reďkoviek aj s listami
– lyžicu oleja
– 1 cibuľu
– 800ml vody
– 100ml šľahačkovej smotany
– soľ, čierne korenie

1. V hrnci na lyžici oleja osmažíme cibuľu do sklovita.
2. Pridáme očistenú nakrájanú reďkovku, osolíme a chvíľku opekáme. Zalejeme vodou.
3. Prikryté varíme kým reďkovka nezmäkne (netrvá to dlho), vložíme umyté reďkovkové listy a varíme ďalšie asi 2 minúty, kým listy nezvädnú (ale stále majú sviežu zelenú farbu).
4. Odstavíme z plameňa, necháme chvíľu vychladnúť a rozmixujeme ponorným mixérom do hladka. Vrátime na šporák, prilejeme smotanu, okoreníme čiernym korením, prípadne dochutíme ďalšou soľou, privedieme k varu a odstavíme. Môžeme podávať.

Ak si želáme hustejšiu a krémovejšiu konzistenciu polievky, môžeme na začiatku pridať 2 zemiaky.

redkovkovapolievka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *