Mrkvovo-hrachové placky

Ďalší z receptov kde je hviezdou mrkva. V skutočnosti je to ideálny recept na využitie zvyškov v kuchyni. Hoci tu konkrétne uvádzam v recepte spolu s mrkvou polený žltý hrach, zvyčajne tieto placky robím keď mi zostane varená ryža, alebo šošovica napríklad. Obmenám sa medze nekladú, placky chutia vždy výborne a môžte ich dochutiť koreniami od výmyslu sveta.


Výborné sú iba tak do ruky, ako rýchly snack, viem si ich predstaviť ako prílohu k nejakému mäsu na šťave, ale svedčí im aj jednoduchý cesnakový dip z bieleho jogurtu a cesnaku.

Cena 1 placky: cca 0,10€
Na 2 plechy placiek (cca 20) potrebujeme:
– 4 stredne veľké mrkvy
– 250g žltého poleného hrachu
– 4 strúčky cesnaku
– 2 vajcia
– 3 lyžice strúhanky
– 1 malú lyžičku tymiánu
– soľ a korenie na dochutenie

Postup:
1. Hrach uvaríme domäkka podľa návodu, prebytočnú vodu zcedíme (pokiaľ máme uvarenú ryžu, alebo šošovicu, môžme použiť tú).
2. Mrkvu nastrúhame najemno a zmešame s uvarenou strukovinou (alebo ryžou). Vmiešame vajíčka, soľ, korenie, strúhanku a vypracujeme na kompaktnú hmotu. V prípade potreby pridáme viac strúhanky.
3. Z hmoty vytvarujeme placky. Tie môžme vysmážať na oleji (v tom prípade sú chrumkavejšie), alebo piecť na pečiacim papierom vystlatom plechu pri teplote 180°C asi 30-40 minút (v závislosti od veľkosti placiek).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *