Kuracie stehná v kokosovom mlieku

Napriek mojej snahe o plánovanie jedál a využívanie surovín, často (až príliš) sa mi stáva, že niečo kúpim v akcii a potom nepríde vhodná chvíľa, aby som to použila vo varení. Objavím to buď náhodou pri upratovaní, alebo (vo väčšine prípadov) surovinu obchádzam, hádžem na ňu smutné pohľady do chladničky, v hlave sa mi krútia kolieska ako úporne premýšľam, čo s ňou. A tak to bolo aj s kokosovým mliekom. Jedno padlo na rýchle smoothie s banánom, pre druhé mlieko som chcela vymyslieť niečo špeciálne, ale inšpirácia stále neprichádzala. Zato dátum spotreby sa blížil rýchlo. Nakoniec som zabila dve muchy jednou ranou, keď som mlieko pridala ku kuracím stehnám, ktorým by dlhý pobyt v chladničke určite neprospel. Aaaaa bola to trefa do čierneho 🙂 (Najchutnejšia vec? Všetky tie cesnakové strúčiky uvarené v kokosovom mlieku :))

Cena 1 porcie: 0,77€ (+príloha)
Na 6 porcií potrebujeme:
– 3 kuracie stehná bez kože (horné i dolné)
– 1 plechovku kokosového mlieka
– 300 ml vody
– 1 celú hlávku cesnaku
– 3 lyžičky sušeného rozmarínu
– lyžicu oleja
– lyžicu masla
– soľ
– čierne korenie

1.) V hrnci alebo hlbšej panvici vhodnej do trúby najskôr na šporáku rozohrejeme olej a maslo.
2.) Stehná z oboch strán osolíme (nešetrila som, pretože omáčku z kokosového mlieka som už potom nesolila) a okoreníme čiernym korením a z oboch strán opečieme (zhruba 3 – 4 minútky na každú stranu, kým trocha nezhnednú).
3.) Pridáme ošúpaný cesnak rozobraný na jednotlivé strúčiky, rozmarín, zalejeme kokosovým mliekom a vodou, zakryjeme a vložíme do trúby predohriatej na 200°C. Dusíme hodinu.
4.) Po hodine som hrniec odokryla a nechala ešte 10 minút grilovať pod vrchným ohrevom, ale nie je to nutné.
5.) Podávame napríklad s natural ryžou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *