Kuracia roláda plnená tekvicou

Väčšinou kupujem celé kura, pretože sa viac oplatí. Stehná upečiem, s kuracími prsiami vždy niečo vymyslím a ostatné ide na vývar do polievky. Uvarené mäso oberiem a aj s tým sa dá vždy niečo vymyslieť, či už fašírky, alebo pridať do šalátu, tortíl, zeleniny…

Tak to bolo aj tentokrát a prsia skončili ako roláda plnená tekvicou. Možno to znie trošku náročne, ale jedlo bolo pripravené naozaj rýchlo, stihla som to ešte ráno predtým, ako som vyrazila do školy.

Prílohou bolo zemiakovo-zelerové pyré, v ktorom som využila zvyšok zeleru z prípravy kiwi-zelerového smoothie.

kurarolada08

Cena 1 porcie: 0,85€ (0,60€ kuracie prsia + 0,25€ príloha)
Na 4 porcie potrebujeme:
– 2 veľké kuracie prsia
– 1/2 tekvice (hokkaido)
– 3 strúčiky cesnaku
– štipku rozmarýnu
– soľ, čierne korenie
—————
– 500g zemiakov
– 1 menší zeler
– lyžica masla
– 1dcl mlieka
1.) Tekvicu nakrájame na kocky a upečieme v trúbe kým nie je mäkká – asi 10 minút. Následne ju rozmixujeme alebo roztlačíme na pyré, primiešame roztlačený cesnak, rozmarýn, štipku soli a čierneho korenia.
2.) Kuracie prsia pozdĺžne rozrežeme tak, aby sa dali „otvoriť“ a zväčšiť tak svoju plochu. Otvoríme ich, mierne rozklepeme a potrieme tekvicovou zmesou. Opatrne zrolujeme do rolády a zviažeme špagátikom.
3.) Pečieme v trúbe 30-40 minút pri teplote 200°C.
4.) Na pyré si uvaríme nakrájané zemiaky spolu s zelerom domäkka, zlejeme prípadnú prebytočnú vodu, pridáme mlieko, maslo a roztlačíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *