O projekte

S rastúcimi cenami potravín sa téma tohto blogu stáva stále aktuálnejšou.

The Full Spoon sa snaží vyvrátiť mýtus, že zdravá strava je drahá, ukazujúc, ako si vytvoriť chutný, zdravý a cenovo dostupný jedálniček.

Už od roku 2016 sa aktívne venujem monitorovaniu a minimalizácii svojich osobných nákladov na jedlo – počas mojich študentských rokov, v začiatkoch blogu The Full Spoon, som bola schopná uživiť dvoch ľudí za 60 kč denne.

S rastúcimi cenami potravín sa stáva táto téma čoraz aktuálnejšou pre stále viac ľudí. Tí sa mylne domnievajú, že jesť zdravo = jesť draho. Áno, pokiaľ sa necháme pomýliť marketingom. Zdravá výživa a všetko okolo nej sa v posledných rokoch stala veľmi populárnou a točia sa okolo nej veľké peniaze. Preto sa vás firmy snažia presvedčiť že práve ich kokosový olej je najlepší, že iba vďaka ich magickým bobuliam budete vitálni a zdraví, že len ak budete jesť toto a tamto, tak si naozaj vážite svoje telo a zdravie.

Zároveň v posledných rokoch vystrelili ceny potravín do astronomických výšin a obyčajný človek je zaseknutý kdesi medzi týmito dvomi mlynskými kameňmi.

Sme to, čo jeme. A tak ruka v ruke so zlou, nevyváženou,  lacnou stravou kráčajú zdravotné problémy spôsobené nedostatkom živín a nevhodnou životosprávou, ďalšie výdavky u doktorov a v lekárňach. O to menej peňazí zostane na jedlo. Nekonečný kolotoč.

Nemyslím si, že týmto blogom spasím svet. Ale ak by sa dostal aspoň k jednému človeku, ktorému by pomohol zlepšiť, rozšíriť, obohatiť jeho jedálnik a zároveň ušetril nejakú tú korunku, potom to všetko má zmysel.

Cieľom The Full Spoon – Plnej lyžice, je ukázať, ako aj pri zvyšujúcich sa cenách potravín je možné udržať svoj jedálniček chutný, zdravý a vyvážený.

Napíšte nám