Jablkovo-ovsené muffiny

Mať na raňajky každé ráno kašu je síce chutné, ale po čase stereotypné. Najmä to zaberá čas, ak si ju človek pripravuje každé ráno. Tieto muffiny sú skvelým riešením, pretože sú zamiešané a upečené v priebehu chvíľočky a dajú sa uschovať v chladničke alebo dokonca v mrazáku a ráno potom stačí ohriať ich v mikrovlnke alebo trúbe. U nás však vydržali iba pár hodín, všetky sa rýchlo zjedli a zamrazovať nebolo čo.

Napriek tomu, že status raňajok ako najdôležitejšieho jedla dňa je už vyvrátený, veľa ľudí je zvyknutých raňajkovať a potrebuje nakopnúť do nového dňa. Ja napríklad beriem chutné a zdravé raňajky ako taký malý rituál, nachvíľu si v kľude ráno sadnúť a pripraviť sa na zhon, ktorý ma počas dňa čaká.

Tieto muffiny sú vďaka celozrnnej múke a ovseným vločkám zdrojom komplexných sacharidov, čo znamená, že človeka zásobujú energiou postupne. Spolu s jogurtom, ako zdrojom bielkovín, sú chutným a zdravým štartom do dňa.

dsc_0013

Samozrejme, receptu sa netreba doslovne držať. Obvykle do muffinov pridávam čo doma nájdem, takže vítaným obohatením sú rôzne semienka, sušené ovocie, orechy, koreniny, troška tmavej čokolády…

Cena 1 muffinu: 0,15€
Na 8 muffinov potrebujeme:
– 1 šálku celozrnnej múky
– 3/4 šálky ovsených vločiek
– 3 lyžice  slnečnicových semienok
– 2 jablká
– 2 vajíčka
– prášok do pečiva
– 4 lyžice (olivového) oleja
– 1 1//2 lyžičky škorice
– 2 lyžice medu (púpavového sirupu)

1.) V mise rozmiešame vajíčka s olejom a medom. Pridáme múku, škoricu a prášok do pečiva a mixérom spracujeme na tekuté cesto.
2.) Postupne zapracovávame vločky, semienka a na drobné kocky nakrájané jablká.
3.) Cesto lyžicou naplníme do silikónových alebo papierových košíčkov, či formy na muffiny. Vrch muffinov môžeme ozdobiť jablkami a rôznymi semienkami. Vložíme do trúby predohriatej na 180°C a pečieme, kým muffiny nie sú zlatisté, asi 30 minút (či sú hotové aj vnútri, zistíme klasickým trikom so špajdlou/špáratkom)

dsc_0012

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *