O mne

Vyštudovala som Evolučnú a ekologickú biológiu na Masarykovej univerzite v Brne, kde som štyri roky bývala (preto sú sumy v starších článkoch v českých korunách a nie eurách). V roku 2017 som strávila pol roka štúdiom Food Sciences (teda vedy o jedle) na vysokej škole Haskóli Íslands v Reykjaviku. Momentálne trávim čas doma, na západnom Slovensku a študujem Agroekológiu, teda spôsob, ako by sa poľnohospodárstvo mohlo stať udržateľnejším a šetrnejším k prírode. Smer, ktorým by som sa chcela uberať a ktorému sa momentálne venujem zahŕňa divorastúce jedlé rastlinky a ich využitie v ľudskej výžive, ale i socio-ekonomickom rozvoji spoločenstiev.

V roku 2010 som získala certifikát výživového poradcu, no okrem zopár klientov a neustáleho buzerovania rodiny čo by mali a nemali jesť som sa tomu ďalej nevenovala. Načo aj, keď rádoby odborníkov na výživu je ako húb po daždi.
Varím však rada, veľa a často. Občas sa to aj dá jesť 🙂
Okrem varenia sa venujem kresleniu portrétov, som vášnivá záhradkárka, nepoučiteľný snílek a počas dlhých ciest autom pletiem svetre 🙂