Kiwi-zelerové smoothie

Znie to trochu šialene, kombinovať zeleninu – dokonca tak silne automatickú zeleninu akou je zeler – s ovocím v smoothie. Riskla som, vyskúšala som a neľutujem. Netreba sa toho báť, zelerová chuť neprekáža, ale tvorí zaujímavý chuťový podtón. Toto ovocne-zeleninové smoothie na mňa pôsobilo ako zdravý prírodný energeťák a skvelo ma nakoplo do nového dňa.

Zeler je skvelým zdrojom vitamínu K – 100 gramov obsahuje 34% doporučenej dennej dávky. Vitamín K zohráva dôležitú úlohu pri mineralizácii kostí a taktiež pomáha chrániť pred Alzheimerovou chorobou.
Okrem toho obsahuje vitamíny B-komplexu a minerály ako fosfor (ktorý je okrem iného dôležitý pri bunkovom metabolizme a raste kostí a zubov), železo, vápnik, horčík a meď (ktorá pomáha posilňovať imunitu, jej nedostatok je spájaný s anémiou, osteoporózou a ochoreniami kardiovaskulárneho a nervového systému).

Vhodnejší (a ľahšie rozmixivateľný) by bol asi stonkový zeler, ale keďže koreňová zelenina je v zime dostupnejšia (a v Tescu majú aktuálne akciu 0,59€ za kilo), zvolila som pár kociek buľvového zeleru, hoci stonkový by zrejme vyčaroval krajšiu zelenú farbu.

Cena 1 porcie: 0,20€

Na 2 porcie potrebujeme:

  • 3 kiwi
  • Hrsť zeleru nakrájaného na kocky
  • 1 banán
  • 2 dcl vody

Všetky ingrediencie spolu rozmixujeme dohladka a užívame si svieže a zdravé raňajky. V prípade potreby môžeme dosladiť troškou medu.

dsc_0010

 

Ďalšie články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *