Sardinkové chilli špagety s hráškom a kaparami

Štipľavého sa u nás zje na kilá. Za chvíľu budem snáď aj palacinky robiť s chilli (čo vlastne nie ja až taký zlý nápad). Takže keď som listovala kdesi v jednom z food časopisov a videla som feniklové špagety s chilli a sardinkami, upútalo ma to. Fenikel som vynechala (jeho “hašlerková” chuť nám doma príliš nejde) a recept upravila podľa seba a aktuálnych zásob a vznikol tento rýchly obed.
Keď hovorím rýchly, myslím naozaj rýchly. Kým sa uvarili špagety, sardinky s hráškom boli hotové a stačilo iba zamiešať. Je to teda jedlo ideálne ako rýchly a zdravý obed počas pracovného týždňa. Víkend si možno žiada niečo honosnejšie a náročnejšie na prípravu. Ja som ale bola vďačná, že je dnes konečne pekne a dostatočne teplo, a tak sme obuli korčule a vyrazili na výlet, výnimočne sa mi nechcelo zdržovať sa zbytočne v kuchyni.

spagety
Cena 1 porcie – 9 Kč
Na 4 porcie potrebujeme:
– balenie špagiet
– lyžicu olivového oleja
– 1 konzervu sardiniek (v chilli oleji)
– polovica sáčku mrazeného hrášku (cca 180g)
– 1 cibuľa
– 2 lyžice (falošných) kapár
– soľ
– čierne korenie
– chilli (ak je to niekomu málo štipľavé)

1. Špagety vložíme so osolenej vriacej vody.
2. V panvici zatiaľ rozohrejeme olej z rybičiek (ak je ho málo, pridáme lyžicu olivového oleja) a orestujeme na ňom nadrobno nakrájanú cibuľu. Pridáme sardinky, ktoré vareškou porozdeľujeme na menšie kúsky. Nasypeme mrazený hrášok a keď už bude mäkký (no stále jasno-zelený) vmiešame kapary. Osolíme, okoreníme a odstavíme z ohňa.
3. Vmiešame špagety a podávame.

Samozrejme, špagety nemusia byť pikantné. Dá sa to aj s obyčajnými sardinkami a bez chilli, ale pre mňa to potom nemá rovnaké kúzlo. A ak ste nestihli natrhať púpavové puky a spraviť si vlastné falošné kapary, tiež nie je všetko stratené – nie je ich v recepte toľko, aby sa jedlo nezaobišlo bez nich (aj keď príjemne dopĺňajú chuť rybičiek a hrášku).

spagety2

Ďalšie články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *